Öne Çıkanlar bölge manisa GENÇLERİN EVLENMESİNİN ÖNÜ AÇILMALI bölge trafik GAZETECİLER

Bu haber kez okundu.

Özkasap'tan Yaşar'a ve Kurt'a ziyaret

MANİSA TİCARET BORSASI YÖNETİMİ

MANİSA VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI VE MANİSA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Meclis Başkanı Cahit Yayman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şenay, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ersaygı ve Taner Özalp’ten oluşan Manisa Ticaret Borsası Yönetimi Heyeti, Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar ve Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdür Vekili Yavuz Kurt’u makamlarında ziyaret etti.

İş Dünyasının üretimin ve istihdamın devamlılığında ve geliştirilmesinde etkili olacak uygulama talepleri, İşletmelere sağlanan teşviklerin işlerliği ve çalışma hayatına ilişkin konuların görüşüldüğü ziyaretlerin Manisa Vergi Dairesi Başkanlığında gerçekleşen ve Grup Müdür Vekili Ruhi Petek'in de bulunduğu ilkine ilişkin olarak; Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap şunları belirtti:

-“ Özel Sektör-Devlet İşbirliğiyle Türk Müteşebbisleri, geçtiğimiz yıl ve yakın dönemde elde ettiğimiz ekonomik  büyüme rakamlarıyla, karşısına çıkan her zorluğa, dışarından gelen ekonomik ve siyasal her engele rağmen neler yapabileceğini, Türkiye’nin ne kadar dinamik ve üretken olduğunu Dünyaya bir kez daha ispatladı. Hükümetimizin İş Dünyasıyla istişare ederek hayata geçirdiği ve çeşitli vergi muafiyetlerini de içeren finansman, istihdam ve üretim destekleri, TOBB Camiamızın öncülük ettiği TOBB Nefes Kredisi ve Kredi Garanti Fonu kanalıyla hayata geçirilmesini sağladığımız 250 milyar liralık reel sektör kredi kefaleti, çarkların her türlü zorluğa rağmen dönmesini sağladı. Daha güçlü bir ekonomi, daha güçlü bir Türkiye için ise üretim, yatırım, istihdam ve ihracat üzerindeki odaklanmamızı aralıksız devam ettirmemiz gerekiyor. Manisa da bu bakımdan görevini her zaman olduğu gibi yerine getiriyor. Manisa Vergi Dairesi Başkanlığımızla uyum içerisinde sürdürdüğümüz diyalog da bunun bir parçası. İş Dünyasının taleplerine ve Mükelleflerle olan ilişkilere göstermiş oldukları hassasiyet dolayısıyla Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı’mıza da ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Vergi Sisteminin daha etkin ve yapıcı uygulanmasına yönelik katkıları dolayısıyla Manisa Ticaret Borsası’na ve Yönetimine teşekkür eden Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar ise ziyaret dolayısıyla şunları belirtti:

-“Vergi, mükellefiyet getirmesi itibariyle bir görev olduğu kadar aynı zamanda bir Ülkeye aidiyet duygusuyla bağlı kişilerin vatandaşlığa esas konularda da hak sahibi olma kaynağıdır. Vergi Sistemimiz kamu geliri sağlarken aynı zamanda gelir dağılımının düzenlenmesi, ithalata karşı yerli üretimimizin korunması gibi çok çeşitli konuda mali politika aracı olarak da kullanılmaktadır. Borsamızın tespit ve talepleri doğrultusunda; Piyasa canlılığının korunması, yatırım ortamının iyileştirilmesi ve İşletmelerimize zaman kaybettiren uygulamalara daha pratik çözümler üretilmesi gibi konularda kendileriyle sıkça görüşüyoruz. KDV iadelerinde sürecin hızlandırılması, birikmiş devreden KDV’nin iadesinin önünün açılması, imalat yatırımlarında vergi muafiyetleri ve vergisini düzenli ödeyen mükelleflere indirim sağlanması Manisa Ticaret Borsası Başkanlığımız ile işbirliği içerisinde olduğumuz konulara örnek teşkil ediyor.”

Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne yapılan ziyaretle ilgili olarak ise Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap şunları belirtti:

-“ İl Müdürlüğümüz daha iyi bir Sosyal Güvenlik Sistemi için değişim ve dönüşüm çalışmalarını ayrı bir titizlikle sürdürüyor. Manisa Ticaret Borsası olarak bizler de; Kamu-Özel Sektör İşbirliğinin derinleştirilmesi prensibiyle İl  Müdürlüğümüz ile sürekli fikir alışverişinde bulunuyor, sahadan edindiğimiz tespitleri aktarıyoruz. Çalışma süreçlerinde iş dünyasına zaman kaybettiren, üretim ve istihdam kapasitesini düşürücü maliyet yükleyen, fiili çalışma hayatı ile mevzuat arasındaki uyumsuzluklar nedeniyle cezai sorumluluk getiren, özetle ekonomik faaliyet hacmimizi ve verimliliğimizi etkileyen tespitlerimizi İl Müdürlüğümüze iletiyor, yapıcı ve çözüme yönelik çalışmalarından da büyük memnuniyet duyuyoruz. Örnek vermek gerekirse 2017 yılındaki temaslarımızda; +1 İstihdam Seferberliği Teşvikinden yararlanma koşulları arasında işe alınacak kişinin en az 3 ay işsiz olması şartı yer alıyordu. Bu sürenin çok uzun olduğunu ve fiilen uygulanması halinde teşvikin istihdam artışına faydasını zayıflatacağını belirtmemiz üzerine İl Müdürlüğü’müz de iyileştirme talebimizi Bakanlığa aktararak koşulun son 3 ayda 10 günden fazla sigortalı olmamak şeklinde kolaylaştırılması yönünde etkili oldu.”

Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdür Vekili Yavuz Kurt ise ziyaret vesilesiyle şunları belirtti:

-“ Sağlıklı işleyen bir Sosyal Güvenlik Sistemi, Vatandaşlarımızı daha iyi standartlara sahip oldukları bir geleceğe taşıyacak en önemli unsurlardan bir tanesi. Manisa Ticaret Borsası da; Kayıt dışı istihdam konusunda hassasiyetin arttırılması, Sosyal Güvenlik Bilincinin gelişmesi, Mevzuatın gerektirdiği uygulamalara uyumun artırılması gibi pek çok konuda Kurumumuza destek oluyor. Hem Çalışanlarımız hem de İşletmelerimiz adına sağladıkları geribildirimler ve çözüm getirici öneriler için Manisa Ticaret Borsası Yönetimimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Bugün de; İş Dünyamızın yeterince haberdar olmadığı SGK Desteklerinden etkin şekilde faydalanılması ve Manisa’daki İstihdam Oranının artırılmasına yönelik gerçekleştirebileceğimiz çalışmalar hakkında bilgi ve görüş alışverişinde bulunduk. Önümüzdeki günlerde ise Manisa Ticaret Borsası’nda gerçekleştireceğimiz bir programla İstihdam Seferliği 2018’in getirdiği yeni teşvikleri İş Dünyasına ve Kamuoyuna faydalanmaları için sunmaya başlamış olacağız. Yine Manisa Ticaret Borsası işbirliğinde yeni uygulamalar ve yükümlülüklerin duyurulması ve ayrıca seminer faaliyetleriyle geribildirim alınması yönünde çalışmalarımız olacak.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner1