Öne Çıkanlar Finans Zeytin demirel spor Demirel bağımlılığa

Bu haber kez okundu.

CHP Manisa Milletvekili Adayı Tunçer: "Millet için geliyoruz"

TUNÇER: MİLLET İÇİN GELİYORUZ

24 Haziran seçimleri için partisine oy isteyen Tunçer, adayları Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapmak ve meclise 300’ün üzerinde milletvekili göndermek için tüm CHP’lilerin gece gündüz demeden çalıştığını dile getirdi.

Muradiye Mahallesi’nde seçmenlerle buluşan CHP Grup başkanvekili Özgür Özel'e CHP Manisa Milletvekili Adayı Lale Erdoğan Tunçer de eşlik etti. CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka’nın da hazır bulunduğu mitingde konuşan Milletvekili Adayı Tunçer, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye'nin kurtuluşuna ve Cumhuriyet'in kurtuluşuna damgasını vurmuş; kurtuluşun ve kuruluşun partisi olduğunu söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi hükümetlerini ve Cumhuriyetin kurumlarını milletin tarihine kazandıran tek parti olduğunu belirten Tunçer, “Cumhuriyet Halk Partisi güçlendirilmiş parlamentoya, sosyal devlete ve insani gelişmeye en yüksek değeri veren partidir. Cumhuriyetimizi demokrasiyle, demokrasiyi sosyal devletle taçlandıran partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin çok partili hayata geçişini sağlayan, Ankara Anlaşması’yla Avrupa Birliği üyelik sürecini başlatan, ülkemizi demokratik ülkeler nezdinde itibarlı ve güvenilir konuma getiren partidir.”dedi

BİZ, GELENEĞİN VE GELECEĞİN PARTİSİYİZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95 yıllık Cumhuriyetimizle yaşıt olmasına rağmen, ilk günkü ruhla ve ilk günkü heyecanla halkımızı layık olduğu uygarlık düzeyine ulaştırmaya çalışan bir parti olduğunu savunan CHP Manisa Milletvekili Adayı Lale Erdoğan Tunçer, “ Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Anadolu Aydınlanması’nın izinde, tüm kadrolarıyla yurttaşlarımızın özgürlüğü, refahı, huzuru ve mutluluğu için yılmadan çalışan bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, Gücünü Kuvayı Milliye’den ve Kurtuluş Savaşımızdan; Meşruiyetini Amasya’dan, Erzurum’dan ve Sivas’tan, Özgüvenini Cumhuriyet’in iktisadi ve kurumsal reformlarından, Umudunu Gezi’ye katılan yurttaşlarımızdan ve Adalet Yürüyü- şü’nde sel olup akan milyonlardan alan bir partidir. Bu nedenle ki bugün artık tüm çıplaklığı ile görülmektedir ki, Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri üretimden hak ettikleri payı alamıyorlar. Ülkemiz nitelikli büyüme potansiyelini ger- çekleştiremiyor. Türkiye, üretimde ve bölüşümde uygar dünyanın gerisinde kalıyor. Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakılıyor. Esnafımız, vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Çiftçilerimiz, yüksek girdi maliyetlerini karşılayamıyor. İthalat nedeniyle eziliyor. Düşük ürün fiyatları yüzünden tarlasını terk ediyor. Orman köylülerimiz, sosyal güvenliğe ve emeklilik haklarına sahip olmaksızın çalışıyor. Emeklilerimiz, emekli maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor.”dedi.

BİZ, İNSANİ GELİŞMENİN VE HAKÇA BÖLÜŞÜMÜN PARTİSİYİZ

Öğretmenlerin düşük maaşa ve kabul edilemez çalışma koşullarına mahkum edildiğini belirten CHP Manisa Milletvekili Adayı Lale Erdoğan Tunçer, “ Yüz binlerce genç öğretmen göreve atanmıyor. Ücretli öğretmenler yoksulluk sınırında çalıştırılıyor. Memurlar, liyakate göre yükseltilmiyor. Atama ve tayinler adaletsiz biçimde gerçekleştiriliyor. KOBİ’ler borç ve vergi yükü altında eziliyor. Yüksek maliyetler nedeniyle zarar edip üretimden çekiliyor. Sanayiciler, istikrarsız dış politika yüzünden pazar kaybediyor. Küresel rekabet avantajını yitiriyor. Ülkemizin genç kuşakları, niteliksiz eğitim sisteminden zarar görüyor. Paralı eğitimden ve kötü sınav sisteminden muzdarip oluyor. Dünya sıralamasında hızla geriliyor. İş bulma umudunu kaybetmiş yüz binlerce gencimiz, okurken çalışmak zorunda kalıyor. Gençlerimiz umutsuzluğa mahkum ediliyor. Öğrenciler, yozlaşmış eğitim sisteminin ve işsizliğin birer kurbanı haline getiriliyor. Tek adam düzeni, baskılar ve liyakatsizlik yüzünden akademisyenleri, yetişmiş ve başarılı profesyonelleri ülkemizden göç ettiriyor. Ülkemizi bilim ve teknolojide geri bırakıyor. Türkiye, nitelikli göç veren; niteliksiz sığınmacı kabul eden bir ülke konumuna geriliyor. Tek adam rejimi, sömürünün, hukuksuzluğun ve liyakatsizliğin en temel nedeni haline geliyor. Halkımızın karakteriyle bağdaşmayan tek parti devleti, milletimizin ortak aklını ve ortak vicdanını hiçe sayıyor. Milletimizin irade ve geleceğini ipotek altına almaya çalışıyor. Türkiye, bugün önemli bir kararın eşiğinde. Türkiye, bugün Yeniden Kurtuluş’un ve Yeniden Kuruluş’un eşiğinde. Şüphesiz bu vahim koşullar altında bile Aziz Milletimiz, kaderini tek bir kişiye, tek bir aileye, tek bir zümreye, tek bir parti devletine teslim etmeyecek kadar, basiret, cesaret ve adalet duygusuna sahiptir. Çünkü, Türkiye, yeni demokratik bir anayasayı halkımızla birlikte hayata geçirebilecek, Yıkılmış kamu kurumlarını ve yozlaşmış kadroları sil baştan inşa edebilecek; Geri kalmış ve bağımlı ekonomik düzenin yerine milli bir üretim ve bölüşüm sistemi kurabilecek; Yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle durabilecek; Hak, Hukuk ve Adalet için mücadele edebilecek bir partiye sahiptir. Bu parti, Halkın partisidir. Bu parti, Cumhuriyet’in partisidir. Bu parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Gazi Meclis, Yaşasın Hürriyet, Yaşasın Adalet. Yaşasın Her Türlü Adaletsizliğe, Baskıya ve Sömürüye Karşı Direnen Halkımız. Yaşasın Aziz Türk Milleti” diye konuşmasını tamamladı. Tunçer’in konuşmaları alkışlarla son buldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner5

banner1